Virtualaus Plaukimo Trenerio Prietaiso Korpuso Projektavimas ir Dizaino Kūrimas


OVAO – tai virtualus plaukimo treniravimosi asistentas, įkurtas 5 lietuvių: Aldo Juronio, Justino Gasparovičiaus, Kamilės Jokubaitės, Mariaus Gailiaus ir Mindaugo Tinterio. Kūrėjai teigia, kad tai yra vienas patogiausių ir geriausiai pritaikytų įrenginių plaukimo treniruotėms, skirtas visų tipų plaukikams: nuo profesionalių iki mėgėjų. Šis įrenginys neturi analogų ir sprendžia labai aiškią problemą, su kuria susidūrė ir vienas iš OVAO įkūrėjų – plaukimo treniruotės biometrikos sekimas.

Šis asistentas veikia kur kas geriau nei įprasti ant riešo nešiojami ir biometriką sekantys prietaisai ir yra kur kas patogesnis naudoti plaukimo metu. Pagrindinis OVAO pranašumas yra tai, kad jis širdies plakimo dažnį skaičiuoja matuodamas smilkinio arterijos pulsą. Tokių būdu plaukikui suteikiami ypač tikslūs duomenys apie širdies būklę ir visos treniruotės rėžimą. Viskas matuojama realiu laiku ir po treniruotės gali būti peržiūrima telefono programėlėje. Prietaisas informaciją sportininkui perduoda šviesos signalais: blikčiojimo dažnio kitimu ir spalvomis.

Dėl savo unikalumo ir kompleksiškumo šis projektas įtraukė nemažai savo srities profesionalų. Bendrasavininkai aplink save subūrė elektrotechnikus, mechanikos inžinierius, programuotojus ir investuotojus. Vieni pagrindinių šio projekto investuotojų ir konsultantų tapo rizikos kapitalo investicinis fondas vadovaujamas Ilja Laurso „Nextury Ventures“. Džiaugiamės, kad „Technoprojektai“ komandos lyderis ir kūrėjas Jonas Tomkus buvo šios komandos dalimi ir užėmė mechanikos inžinieriaus pareigas. Mūsų komandos užduotis buvo pasirūpinti įrenginio korpuso kūrimu ir dizainu.

Turbūt vienas didžiausių tokio korpuso kūrimo iššūkių buvo sandarumas esant aušktam vandens slėgiui. Šią užduotį apsunkino ir tai, kad korpuse buvo numatytos vietos kur reikalingas skaidrus langelis pulsui matuoti bei lankstus daviklio laikiklis. Mūsų pateiktas sprendimas buvo naudoti iš ABS plastiko liejamą korpusą, o su PC skaidriu plastiku, apliejant korpusą, suformuoti skaidrų langelį pulsui matuoti. Taip pat, TPE plastiką naudoti lankstaus daviklio laikikliui aplieti ir sujungti su pagrindiniu korpusu, o ultragarsiniu suvirinimu užsandarinti likusias jungiamąsias dalis.

Nepaisant korpuso sudėtingų formų, kurias reikėjo suprojektuoti liejimo formoje, mūsų komandai pavyko sukurti gaminį atitinkantį užsakovo reikalavimus. Prototipams gaminti buvo naudojama SLA (angl. Stereolithography) ir FDM (angl. Fused Deposition Modeling) 3D spausdinimo technologijos. SLA būdų prototipai gaminami apšviečiant skystą dervą intensyviu lazeriu – fotojautrus skystis paverčiamas į 3D kietą plastiko formą. FDM spausdinimas atliekamas purkštukui liejant termoplastiką ir judant vertikaliai bei horizontaliai – sluoksnis po sluoksnio sukuriama 3D forma.

Prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo buvo puiki patirtis mūsų komandai. Džiaugiamės, jog mūsų vadovas ir atlikti darbai buvo įvertinti puikiai.

Galėjome pamatyti viską iš labai arti – kaip naujas produktas įvedamas į rinką ir su kokiomis problemomis susiduria produkto kūrėjai. Įvyko daug komunikacijos tarp įvairių komandos narių, bendravome su elektrotechnikais, dizaineriais, „Nextury Ventures“ investuotojais bei konsultantais. Tokios žinios praturtino mus ir paskatino dar intensyviau dirbti bei tobulėti, o svarbiausia ieškoti dar daugiau panašių projektų ir kurti naujus produktus, inovacijas – vertę. Esame įsitikinę, ateityje tokių projektų bus tik daugiau, todėl su nekantrumu laukiame naujų iššūkių!

Comments are disabled.