BOD GROUP – viena seniausių aukštųjų technologijų gamybos įmonių Lietuvoje, kuriai taip pat priklauso ir „Bod Lenses“ kompanija. Įkurta 2014 m. bendrovė, investuodama į mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, kuria regėjimą gerinančius lęšius. „Bod Lenses“ savo produktus kuria vienoje moderniausių ir didžiausių Europoje, „Free From RX“ progresinių lęšių gamybos laboratorijoje, Vilniuje. Joje įdiegta Vokietijos kompanijos „Schneider GmbH & Co.“ kiekvienam poreikiui pritaikomų, progresinių lęšių gamybos linija. Ši, naujomis technologijomis grįsta, gamybos linija, leidžia įmonei gaminti ir kurti aukštos kokybės multi-fokalinius lęšius.
Tiekiant tokio aukšto lygio produkciją, klientų aptarnavimas taip pat reikalauja aukščiausios kokybės. Norint, kad ypač preciziškai pagaminti lęšiai funkcionuotų tinkamai ir būtų išnaudotas technologinio pranašumo potencialas, akinių pozicionavimas juos dėvint turi būti atliktas lygiai taip pat tiksliai. Tai yra vienas svarbiausių elementų, suteikiant klientui aukščiausios kokybės aptarnavimą. Be abejonės, akiniai yra ir ryški stiliaus detalė, todėl akinių rėmelis tampa kita patenkinto kliento medalio puse.
Norint teisingai parinkti akinių rėmelį ir atlikti tikslų pozicionavimą reikalingi įvairūs matavimo parametrai. Juos atlikti padeda prie naujų akinių pridedamas pozicionavimo rėmelis su įrengtais žymekliais.
Toliau pozicionavimas atliekamas naudojant specialiai pritaikytas programas ir kamerą. Padarius fotografijas priekiu ir šonu, žymeklių ir vaizdo atpažinimo technologijos pagalba, automatiškai atliekami įvairūs skaičiavimai ir pateikiami reikalingi parametrai, naujo rėmelio gamybai. Tokiu būdu užtikrinama aukščiausia kokybė ir puiki kliento patirtis.
Džiugu, kad tokia novatoriška kompanija kaip „Bod Lenses“ pasitikėjo mumis ir kartu su mumis kūrė akinių pozicionavimo rėmo prototipą bei gaminius. Naujo rėmelio poreikis buvo akivaizdus: „Mūsų turimas rėmas yra metalinis, su varžtais, sunkus. Be to, jis nėra patogus naudoti su visų tipų rėmais – plastikinis sunkiai įsistato. Norisi rėmo patogumo ir universalumo.“ – teigė „Bod Lenses“ pardavimų vadybininkė Gabija. Remdamiesi esamais pavyzdžiais rinkoje ir kliento dizaino reikalavimais bei apribojimais kūrėme ir projektavome naująjį „Bod Lenses“ akinių rėmelį.
Tai gi kaip ir pati kompanija teigė, svarbiausi dizaino reikalavimai buvo:
- Gaminio svoris. Rėmas turėjo būti pakankamai lengvas, jog išsilaikytu ant dėvimų akinių, stipriai nejudant.
- Rėmas turėjo būti reguliuojamas, kad veiktų su įvairaus dydžio bei formų akinių rėmeliais.
- Gamybos kaštai. Gaminys turėjo būti pagamintas neinvestuojant į gamybos įrankius bei įrangą, pvz. liejimo formą.
Remiantis rinkoje esamais pavyzdžiais, buvo suprojektuota plastikinė rėmelio konstrukcija, pritaikyta FDM (angl. fused deposition modeling) 3D spausdinimo technologijos gamybai. Plastiko liejimas formose šiuo atveju nebuvo tinkama opcija dėl per mažo gaminių kieko. Buvo nuspręsta, kad konstrukcija prie akinių rėmelio tvirtinsis slankiojančiomis plieninėmis ašimis, prie kurių galų bus prijungti taip pat 3D spausdinti kabliukai, veikiami spyruoklės jėgos ir užsikabinantys už akinių rėmo. FDM technologija leidžia atspausdinti plastikinius gaminius sąlyginai pigiai. Kadangi rėmelis nebuvo veikiamas didelių mechaninių apkrovų 3D spausdinimui naudojamos medžiagos taip pat tiko šio produkto plastikinių detalių gamybai.
Šis projektas yra puikus pavyzdys, įrodantis skaitmeninės gamybos naudą, bendradarbiaujant pažangioms ir novatoriškoms įmonėms. Būdami sub-kontrakto gamintojais galėjome greitai ir sąlyginai pigiai išspręsti iškilusią problemą ir padėti „Bod Lenses“ kompanijai greitai prisitaikyti prie rinkos pokyčių ir išlikti novatoriškai.