Transporto Stebėjimo ir Kontrolės Sistemos Įrenginio Korpuso Projektavimas ir Gamyba


„Ruptela“ – viena sparčiausiai augančių aukštųjų technologijų įmonių Lieuvoje, teikianti transporto valdymo sprendimus. Nuo 2007 metų veikianti įmonė gamina integruotus transporto telematikos įrenginius, kuriuos sudaro GPS sekimo įrenginiai, realaus laiko stebėjimo ir kontrolės sistemos. Kompanija dirba su partneriais ir klientais 127-iose šalyse ir padeda įmonėms optimizuoti transporto procesus.

Jau ne pirmą kartą „Ruptela“ renkasi mus, kaip patikimus partnerius, kuriančius 3D modelius, jų plastiko gaminiams. Šį kartą kūrėme naująjį „Pro5“ modelio korpusą. Mūsų komandai teko užduotis pasirūpinti tiek produkto dizainu, gaminio projektavimu, liejimo formos gamyba ir prototipų gamyba.

Pagrindinis šio projekto iššūkis buvo tai, kad korpusas turėjo atitikti SAE J1455 aplinkos poveikio transporto priemonėse rekomendacijas. Šios rekomenduojamos praktikos sritis apima įvairias aplinkas, turinčias įtakos elektroninės įrangos, skirtos sunkiasvorėms transporto priemonėms. Kai kurie aplinkos faktoriai kuriuos teko įvertinti kuriant produktą:

  • Temperatūra;
  • Drėgmė;
  • Atmosferos poveikis;
  • Mechaninė vibracija ir mechaniniai smūgiai.

Trumpai tariant, sunkiausia buvo sukurti itin tvirtai užsidarančią, bet be įrankių atidaromą korpuso uždarymo sistemą. Korpusas turėjo būti be papildomų detalių – viskas integruota pačiame korpuse. Reikalavimams išpildyti pasirinkome plačius, išorinius kabliukus, taip sukuriant galimybę dėžutę atidaryti rankomis be papildomų įrankių.

Pirminiam produkto įvertinimui buvo naudojamas prototipas pagamintas lydžios masės formavimo (angl. Fused Deposition Modelling sutr. FDM) technologija. Tikslesniam testavimui buvo naudojamas selektyvaus kietinimo lazeriu technologija (angl.selective laser sintering, trump. SLS) pagamintas prototipas. Galutinę gaminio išvaizdą atitinkantys prototipai buvo pagaminti 3D spausdinimo – stereolitografijos (STL) būdu ir lakuoti juodu skaidriu laku. Pasitelkiant spartaus prototipavimo (angl. Rapid Prototyping) technologijas buvo galima greitai ištestuoti produkto funkcionalumą ir keliomis iteracijomis atliki keletą pakeitimų. Po jų buvo galima ruoštis serijinei gamybai.

Taip pat dar vienas nepaminėtas iššūkis buvo pritaikyti korpusą LED indikacijos galimybei. Pasirinktas išpildymo variantas – peršvietimas tiesiai per dėžutės sienelę. Korpusas taip pat turėjo būti geras elektros izoliatorius, nedegus ir atsparus smūgiams, dėl šių specifikacijų ir dizaino sprendimų pasirinkta PC Lexan (Lexan® Polycarbonate) plastiko medžiaga.

Dėl numatomų didelių gamybos kiekių buvo nuspręsta dėžutes lieti naudojant liejimo formas. Plastiko liejimas (angl. injection molding) yra vienas tinkamiausių gamybos būdų tokio tipo ir kieko plastiko gaminimas. Džiaugėmės galėdami būti visiškai atsakingais už šio produkto kūrimą ir gamybos organizavimą.

Comments are disabled.